• Play Station Toz Bakımı ve Temizliği.

    Bilgisayarlar gibi Play Station oyun konsollarının da toz ve termal macun bakımlarına ihtiyacı bulunmaktadır. Eğer konsolun içinde fan var ise ( günde 8 saat çalışan cihaz için ) 15 ay gibi bir sürede bakım, temizlik yapılmasını tavsiye ediyoruz. Bakım, 24 aya kadar esnetilebilir. Ama ne kadar erken bakım yapılırsa o kadar fan ve mikroçiplerin ömürleri uzar.  Play Station toz bakımı

    Konsolların fan sesi genelde ( resimlerde görünüyor) soğutucu bloğa toz tanelerinin toplanıp kalın bir katman oluşturması sonucu soğuma gerçekleşemediği için fanın soğutmaya çalışmak için yüksek hızlarda dönmesinden dolayı duyulur. Sistem de şu şekilde çalışır. İşlemci derecesi ne kadar ısınırsa soğutucu fana o kadar daha fazla dön sinyali gider. Toz taneleri soğutucu bloğu ne kadar fazla kapatırsa fan da soğutmak için o kadar fazla döner ama soğutamaz. Yüksek ısı ile çalışan cihazın parçalarının ömürleri her geçen gün kısalır. Fanın çok yüksek hızlarda dönmesi de toz ve fan bakımın geldiğinin bir göstergesidir.

    Biz Hlm Bilgisayar olarak toz bakımı yaparken cihazin Power supply ( güç kaynağı ) ve tüm bileşenlerini yüksek barlı kompresör ile üfletiyoruz. Fırcayla fırçalıyor ve sonra yine üfletiyoruz. Fanın burç kısmına ise ekstra temizlik uyguluyoruz.
    Fana ve soğutucu bloğa ulaşılmadan yapılan toz bakımları ise eğer kısa sürelerde ( 6 ay ) da bir yapılırsa soğutucu blokta biriken toz tanelerinin toplanamamasına sebep olacaktır ve bu da faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ankara Hlm Bilgisayar Bilgisayar ve Laptop Tamiri Haninerde ? Akücü Ankarada Kobicity Firma Rehberi BİLGISAYAR YAZILIM Firma Ekle Eczacıoğlu Nakliyat